Naše speciály

​Všechna naše piva vycházejí z tradičních receptur.​
 
Zajímá Vás naše stálá nabídka? Klikněte ZDE
happy.png

HAPPY FRIDAY 13
RYE I.P.A.

 

Jde o slabou příjemnou, světlou 13° stylu I.P.A.

 

Nosným sladem je světlý žitný ze sladovny Weyermann.

 

Na rozdíl od přímočarých citrusových IP je tato rafinovaně „dozdobena“ i chmely
s bylinným a borovicovým aroma.

 

Žitný slad dodává výraznou chlebovou plnost a vyšší zákal.


ADB 6,0%                              IBU 55

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

vanocni-bock2.png

VÁNOČNÍ BOCK 20°

Polotmavé spodně kvašené

 

V letošním roce jsme uvařili na vánoční svátky nový vánoční speciál 20° bavorský bock, chcete-li doppelbock.

 

Jde o polotmavé spodně kvašené pivo, bavorského typu. Výjimečně silný speciální ležák s dobou zrání minimálně tři měsíce se vyznačuje plným, silným tělem, barvou tmavého jantaru a příznačnou sladovou sladkostí.

 

Chmelení je nižší, pro vyniknutí mocnosti těla. Vánoční atmosféru podtrhne přídavek hřebíčku a pomerančového oplodí.

 

Podávat lze k tmavým masům, zvěřině, ale i k sladké kuchyni.

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

casparus10.png

CASPARUS 10°

Výčepní svrchně kvašené

 

CASPARUS 10 je světlé, desetistupňové svrchně kvašené pivo typu pale ale.

Tedy American Pale Ale je v podstatě slabší varianta amerických piv India Pale Ale (I.P.A.). Při použití kombinace žateckého chmele Kazbek a amerického chmele Azacca je výsledkem půvabná a svěží kombinace chmelových, až zemitých tónů a tropického ovoce,zvláště manga.  Pivo bylo konstruováno k příležitosti želivské Mariánské pouti.

Je veselé, optimistické a osvěžující.

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

siard.png

SIARD 11°

Svrchně kvašený ležák

 

  Pšeničné pivo typu weizen bier. Jde o specifický typ piva svrchního kvašení, které si v Čechách získává stále více přiznivců.

 

  Pochází z oblasti Bavorska a Horního Rakouska. Svěžest a lehkost se nabízí právě pro teplé letní období. „Weizenovské“ svrchní kvasnice dodávají výrazné banánové a hřebíčkové aroma. Pivo má nižší hořkost. Je dosti světlé a má vyšší kvasničný zákal. 

 

  Slad pale ale ze sladovny Bernard Rajhrad a nadpoloviční sypání pšeničného sladu ze sladovny Weyermann zaručují požadované vlastnosti našeho weizenu. Žatecký poloranný červeňák a německý chmel Hallertauer Mittelfruh dodávají lehkou hořkost a příjemné chmelové až květinové aroma. Vše korunují již zmíněné vlastnosti bavorských kvasnic. Při podávání doporučujeme vložit do sklenice plátek citronu.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

NEIPA_WEB_NEW_cut_web.png

PACIFIC JACK 16

NEW ENGLAND I.P.A.

  Jde o nový "poddruh" amerického pivního stylu I.P.A.

 

  Toto pivo je silnější šestnáctka, ovšem s nižší hořkostí, mohutnějším, lehce nasládlým tělem a světlou, krásně zlatavou barvou. 

 

  Nižší až střední říz je pro toto pivo charakteristický. Vedle chmelového aroma dominují grep a mandarinka, mango a marakuja celkový dojem doplňují.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

QUEST_WEB_NEW_cut.png

QUESTENBERG 14

Tmavé pšeničné

Toto tmavé pšeničné pivo má silnější, plnější tělo, dle nejlepších bavorských tradic.

 Svrchní kvašení specifickým kmenem kvasnic dodává charakteristické hřebíčkové a banánové aroma.. Mírná “weizenovská” nakyslost je zde upozaděna čokoládovou a karamelovou chutí a vůní.

Výsledný efekt dodávají slady – ječný PALE ALE  ze sladovny Bernard Rajhrad, speciální slady ječné a pšeničné ze sladovny Weyermann Bamberk a nesladovaná pšenice.

Podíl pšeničného sypání je 48%. Použité chmele, jednak žatecké (odrůdy Sládek a Žatecký poloranný červeňák) a německé (Hallertauer Mittelfruh a Callista) působí vyváženě a odlehčeně.

Toto pivo lze doporučit jak k tmavým masům, tak i k sladké kuchyni.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

IPA_WEB_NEW_CUT.png

I.P.A. 15

Highlander`s 

RYE AMBER I.P.A.

 

  Je na patnáctku lehké pivo, ušlechtilé barvy (amber), vysoké hořkosti a široké škály vůní od pryskyřice přes citrusy až po lesní ovoce. Vše uzavírá specificke aroma amerických kvasnic svrchního kvašení. Žito je zde použito ve formě světlého a praženého sladu i nesesladované pro odlehčení těla.
  Ječné slady typu ale – sladovna Bernard Rajhrad. Sypání je doplněno špetkou polotmavých a tmavých sladů – opět sladovna Weyermann. O hořkost a aroma se starají americké chmele Simcoe, Chinook a Sorachi Ace.
  Toto pivo má svůj původ v USA, kde jej místní sládci nabízí v nepřeberném množství variant

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

Vitus 14

historická receptura

 

  Jedinečnost tohoto piva vyrobeného v klášterním pivovaru v Želivě je dána historickou recepturou z roku 1626, snahou co nejvíce se přiblížit historickým pivům. Výsledek věru stojí za ochutnání. Za starých časů se často používal tehdy levnější pšeničný slad, jehož sušení probíhalo pomocí otevřeného ohně, a proto byl mírně zauzený. Za starých časů se do piva přidávaly byliny, koření a podobně.

  Díky znalostí a umění našeho sládka pana Jiřího Kratochvíla se nyní můžete unášet harmonií chutí, v nichž ucítíte mimo jemně zauzené sladové a chmelové složky také ovocné tóny v pozadí se zemitostí a příjemné nahořklosti po puškvorci a pelyňku.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

Falco 14

dortmunder schwartz

 

  Tmavý speciál typu Dortmunder schwartzbier. Dvourmutově vařené pivo. Bohatá, plná chuť a aroma pražených sladů, více chmelená nežli u běžných českých tmavých piv, středního až nižšího sycení.Typická je suchá kávová chuť sdoznívajícími sušenými peckovinami. V závěrečné fázi vjemu dlouho zůstává kávové aroma. 

  Obsah alkoholu 5,5% 

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50