Naše speciály

​Všechna naše piva vycházejí z tradičních receptur.
 
Zajímá Vás naše stálá nabídka? Klikněte ZDE

PACIFIC JACK 16

NEW ENGLAND I.P.A.

 

  Jde o nový "poddruh" amerického pivního stylu I.P.A.

 

  Toto pivo je silnější šestnáctka, ovšem s nižší hořkostí, mohutnějším, lehce nasládlým tělem a světlou, krásně zlatavou barvou. 

 

  Nižší až střední říz je pro toto pivo charakteristický. Vedle chmelového aroma dominují grep a mandarinka, mango a marakuja celkový dojem doplňují.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

I.P.A. 15

Highlander`s 

RYE AMBER I.P.A.

 

  Je na patnáctku lehké pivo, ušlechtilé barvy (amber), vysoké hořkosti a široké škály vůní od pryskyřice přes citrusy až po lesní ovoce. Vše uzavírá specificke aroma amerických kvasnic svrchního kvašení. Žito je zde použito ve formě světlého a praženého sladu i nesesladované pro odlehčení těla.
  Ječné slady typu ale – sladovna Bernard Rajhrad. Sypání je doplněno špetkou polotmavých a tmavých sladů – opět sladovna Weyermann. O hořkost a aroma se starají americké chmele Simcoe, Chinook a Sorachi Ace.
  Toto pivo má svůj původ v USA, kde jej místní sládci nabízí v nepřeberném množství variant

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

Vitus 14

historická receptura

 

  Jedinečnost tohoto piva vyrobeného v klášterním pivovaru v Želivě je dána historickou recepturou z roku 1626, snahou co nejvíce se přiblížit historickým pivům. Výsledek věru stojí za ochutnání. Za starých časů se často používal tehdy levnější pšeničný slad, jehož sušení probíhalo pomocí otevřeného ohně, a proto byl mírně zauzený. Za starých časů se do piva přidávaly byliny, koření a podobně.

  Díky znalostí a umění našeho sládka pana Jiřího Kratochvíla se nyní můžete unášet harmonií chutí, v nichž ucítíte mimo jemně zauzené sladové a chmelové složky také ovocné tóny v pozadí se zemitostí a příjemné nahořklosti po puškvorci a pelyňku.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

Czech Beer | Klášterní pivovar Želiv | Kraj Vysočina

kontakt: obchod@pivovarzeliv.com

© 2020 Klášter Želiv s.r.o.

  • White YouTube Icon
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon