top of page

Stálá nabídka

​Všechna naše piva vycházejí z tradičních receptur.
 
Zajímají Vás naše speciály? Klikněte ZDE. 

Haštal 12

světlý ležák

 

  Jde o klasický český ležák plzeňského typu. Dvourmutově (dekokčně) vařený ležák střední hořkosti s plným tělem, jehož vysoká „pitelnost“ byla základním požadavkem při jeho konstrukci.

  Tomu odpovídá i střední říz a v neposlední řadě zlatavá barva spolu s vysokou a stabilní pěnou pro příjemný oční vjem.

  Zvolené suroviny odpovídají tomuto typu piva. Světlý český (plzeňský) slad z humnové sladovny Bernard Rajhrad a špetka karamelového sladu ze sladovny Soufflet Prostějov. Chmele výhradně žarecké, odrůdy Sládek a Žatecký poloranný červeňák. Kvašení probíhá za pomoci tzv. spodního kvašení.

ADB 5,0%                              IBU 31

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

HASTAL_WEB_NEW_cut.png

Milo 10

polotmavé výčepní

 

  Polotmavé výčepní pivo MILO 10 je konstruováno pro milovníky piv s plným kulatým tělem, přesto s výraznější hořkostí. Jde o dvourmutově vařené pivo.

 

  Toto pivo dokazuje, že i desítka může být velmi zajímavým zážitkem spolu s nižším obsahem alkoholu (3,9% obj.).

 

  Pro záruku těchto vjemových vlastností piva byl použit melanoidní slad ze sladovny Weyermann, barvu tohoto polotmavého speciálu s potlačením výraznějšího karamelovéko aromatu a chuti dodává soubor čtyř polotmavých sladů včetně sladu Weyermann Carared.

 

  Pro chmelení jsme zvolili jednochmelové trojnásobné dávkování žateckou odrůdou chmele Vital – tedy jde o tzv. singlehop.

ADB 3,9%                              IBU 35

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

MILO_WEB_NEW_cut.png

Godšalk 12

ABBEY ALE

 

  Světlý ALE belgického typu, který navazuje na klášterní piva trapistická. Domovem tohoto typu piva jsou Trapistické kláštery v Belgii a Holandsku. 

 

  Tato svrchně kvašená piva jsou typologicky uváděna jako ABBEY ALE . Vyznačují se vyšší hořkostí, zemitým až trávovým aromatem použitých chmelů a celkový vjem dovršuje výrazná ovocná chuť a vůně belgických kvasnic svrchního kvašení. Není bez zajímavosti, že náš Abbey ale je krom kvasnic vyráběn z ryze českých surovin.

 

  Slad PALE ALE ze sladovny Bernard Rajhrad a žatecké chmele odrůd Sládek, Žatecký poloranný červeňák a Kazbek. Kvašeno již zmíněnýni kvasnicemi svrchního kvašení belgické provenience.

ADB 5,7%                              IBU 41

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

GODSALK_WEB_NEW_cut.png
bottom of page